30 października – głośne czytanie „Jądra ciemności” Josepha Conrada

30 października – w naszej szkole odbyła się akcja głośnego czytania „Jądra ciemności”, gdyż Sejm RP ustanowił rok 2017 Rokiem Josepha Conrada, aby uczcić 160 – lecie urodzin pisarza. I dlatego w trakcie akcji, która odbyła się w auli szkolnej, przeczytaliśmy fragmenty wybitnego dzieła, największego pisarza literatury marynistycznej.
Uczniowie z klas IV TI, II TH i I TMT dali się porwać cudownej chwili, która wytworzyła się w trakcie wspólnego czytania, które rozpoczęła Laura Bachanowicz z II TH. Następnie tajemniczy świat Afryki otworzył Rafał Gulbicki uczeń klasy IV TI i Piotr Sobotka z I TMT. Kolejna była Pani bibliotekarka Jolanta Dowejko. Czytanie zakończyła Pani Sylwia Kapturska. Nasz występ zainaugurowała prezentacja komputerowa, dzieło Sylwii Pisarek z IV TI, poświęcona wyjątkowej postaci Conrada. Słuchającym towarzyszyła ścieżka dźwiękowa z filmu „Czas Apokalipsy” Francisa Forda Coppoli.
Warto nadmienić, że uczniowie byli zdziwieni, że było ich tak niewielu, ale przez to uzyskaliśmy niezwykły klimat i jest to ogromny atut. Następne czytanie już niedługo.
Przepięknie dziękujemy Pani Alinie Mikołajczyk, która jak zawsze wytworzyła niezwykłe dekoracje; Pani Jolancie Dowejko za wspólne czytanie i uczniom, którzy zgodzili się wspomóc nasze przedsięwzięcie.
I oczywiście Kewinowi Boruszewskiemu z III TH za opiekę nad sprzętem nagłośnieniowym.

Lilla Szewczyk, Alina Mikołajczyk, Jolanta Dowejko i Sylwia Kapturska

Zobacz więcej zdjęć na www.flickr.com