DZIEŃ OTWARTY „MECHANIAKA” ZA NAMI

27 kwietnia bieżącego roku ponownie zorganizowaliśmy Dzień Otwarty ZSP nr 1.
Z radością tego dnia powitaliśmy tak wielu młodych ludzi, którzy są zainteresowani podjęciem nauki w naszej szkole.

W tym roku pokazaliśmy, że nasza szkoła promuje nie tylko naukę, ale i sport. Nasi najlepsi zawodnicy Bartoszyckiej Szkoły Taekwon – Do pod czujnym okiem trenera Pana Tomasza Zaremby, pokazali elementy rozgrzewki i walki ze sprzętem. Michał  (I TH) i Sebastian (III TPS) Kuźniakowie są w kadrze narodowej tej wymagającej sztuki walki. Obok braci udział w pokazie wzięli Dominik Krukowiecki i Kamil Paszkowski z II TPS, Artur Fałkowski z kl. I TH i Jakub Rodzik z I TMT.  Na stołach umieszczone zostały medale i puchary wszystkich naszych uczniów, zwłaszcza braci Kuźniaków, a także dyplomy z różnych gal i mistrzostw, było na co popatrzeć…

Trener Zaremba prowadził pokaz, omawiając poszczególne techniki i ruchy. Zapraszał gimnazjalistów do nas, tłumacząc wybór dobrym poziomem nauki, wyrozumiałymi nauczycielami, którzy wspierają młodych sportowców, nie utrudniając sportowej pasji. Ponieważ sport kształtuje ducha, charakter, ale i wychowuje do życia w społeczeństwie.
Po sporym zainteresowaniu gości, mamy nadzieję, że licznie wybiorą naszą szkołę, bo pokaz wzbudził wielkie emocje, nie tylko wśród młodzieży!
Jeszcze raz dziękujemy chłopcom za pokazanie swojej pasji i Panu Zarembie za poświęcony nam czas…
Danuta Maroska, Maria Beziuk – Iwańczyk i Sylwia Kapturska

Pracownie komputerowe jak zwykle cieszyły się dużym zainteresowaniem gimnazjalistów. Odwiedzająca młodzież dowiedziała się na temat kształcenia w zawodzie technik informatyk, który dzięki powszechności komputerów, jest jednym z najbardziej opłacalnych i przyszłościowych zawodów, a umiejętność obsługi komputera jest jedną z najbardziej potrzebnych umiejętności w każdym zawodzie.
Gimnazjaliści za pomocą testera mogli sprawdzić co jest uszkodzone w komputerze i spróbować swoich sił w montażu podzespołów komputera, za co otrzymali bardzo praktyczny gadżet w postaci „kompleciku wkrętaków”.
Alicja Czerniak

W pracowni języka angielskiego przygotowana została ekspozycja „Ekocoś z niczego”. Odwiedzający goście mieli okazją dowiedzieć się o certyfikacie szkoły „Szkoła Przyjazna Środowisku” jak również na temat zajęć artystycznych pozalekcyjnych, o możliwości rozwijania swoich talentów i pasji. Dodatkowo zwiedzający dowiedzieli się jak nauczane są języki obce w naszej szkole.
Alina Mikołajczyk

W pracowni matematyki, odwiedzająca nas młodzież mogła obejrzeć ekspozycje pokazujące praktyczne zastosowanie matematyki w otaczającym nas świecie i odpowiedzieć sobie na pytanie „ Po co mi matematyka?” Matematyka jest wokół nas: na ulicy, w sklepie, sporcie, sztuce, technice, przyrodzie, architekturze,  medycynie, ekonomii, muzyce, grach losowych. Uczniowie bardzo chętnie oglądali bryły przez specjalne okulary (anaglify  to rysunki dające złudzenie trójwymiaru podczas oglądania za pomocą specjalnych okularów). Dużym zainteresowanie cieszyła się wstęga Mobiusa posiadająca jedną powierzchnię i jedną krawędź. Młodzież mogła obejrzeć prezentację multimedialną, pograć w gry,  wziąć udział w warsztatach haftu matematycznego czy tworzenia origiami (jest to sztuka składania papieru, pochodząca z Chin, rozwinięta w Japonii i uważana za tradycyjną sztukę japońską pokazującą jak składać żurawia- japoński symbol szczęścia i życia).
Teresa Rymko

Tradycyjnie jak w latach poprzednich bardzo dużym zainteresowaniem gimnazjalistów cieszyła się jedna z sal lekcyjnych, w której uczniowie klasy III TH wraz z wychowawcą przygotowali i prezentowali  prace  wykonane na zajęciach praktycznych oraz na obsłudze konsumenta. Grupa naszych hotelarzy na wysokim poziomie reprezentowała swój kierunek, poczynając od profesjonalnego ubioru, obsługi gościa w małym punkcie gastronomicznym, poprzez udzielanie informacji na temat kierunku kształcenia, a gimnazjaliści mieli możliwość uczestniczenia w krótkim kursie składania ozdobnie serwetek a także podziwiali wystawy skomponowane w pracowni. Każdy zainteresowany gimnazjalista uzyskał odpowiedzi na wszystkie zadane pytania  oraz ulotkę, która stanowi zbiór najważniejszych informacji dotyczących Technikum Hotelarskiego w naszej szkole.

Dodatkowo w tym roku szkolnym grupa uczniów z klasy 3 TI, zamiłowanych w matematyce  i informatyce, wsparła hotelarzy opowiadając o naszej szkole – kierunkach kształcenia oraz panującej atmosferze. Informatycy reklamowali swój kierunek, oprowadzali po pracowniach komputerowych oraz udzielali wszelkich informacji na temat wybranego przez nich kierunku kształcenia. Również i oni przygotowali dla gimnazjalistów małą niespodziankę –  krótką lekcje nauki podstawowych algorytmów ułożenia różnych kostek Rubika, z których nasi młodsi koledzy chętnie skorzystali.
Na pewno taki sposób organizacji dnia otwartego w naszej szkole, wpisuje się idealnie w motto Mechaniaka – Nasza szkoła jest OK.!
Edyta Kondraciuk – Pieniak

W czasie Dnia Otwartego w pracowni hotelarskiej uczniowie klas: I, II , III TH przygotowali stanowiska, przy których można było nauczyć się układania zastawy stołowej, dekoracji stołu oraz poznać zastosowanie sprzętu gastronomicznego. Dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających cieszyła się loteria, w której każdy los wygrywał.
Można było nie tylko otrzymać ulotki informacyjne, słodycze, ale również posłuchać tego, co mają do powiedzenia o szkole sami uczniowie. Hotelarze w ciekawy sposób prezentowali zalety nauki w Technikum Hotelarskim. Opowiadali o praktycznej nauce zawodu realizowanej w formie całorocznych zajęć w hotelu Krasicki w Lidzbarku Warmińskim, w Zespole Pałacowym w Galinach , w Domu Weselnym w Wardomach oraz w hotelu Bartis. Gimnazjaliści często pytali o rodzaje przedmiotów zawodowych, naukę języków obcych oraz miesięczne praktyki zawodowe. Wszyscy chętnie odpowiadali na zadawane pytania oraz służyli pomocą. Liczymy, że czas spędzony  w Naszej Szkole umocnił w swym wyborze tych, którzy podjęli decyzję, że dołączą do nas we wrześniu i przekonał tych uczniów, którzy byli jeszcze nie zdecydowani.
Sylwia Jarzębowicz-Sudujko, Anna Nowoszyńska-Ejlak

Na kompleksie boisk ”Orlik” Tomek Lipiejko uczeń klasy II technikum pojazdów samochodowych zaprezentował możliwości techniczne jednego ze swoich dronów. Jako przyszły technik interesuje się tą dziedziną i poświęca jej dużo czasu poza lekcjami. W pracowniach warsztatów szkolnych gimnazjaliści mieli możliwość zobaczyć nowoczesny sprzęt warsztatowy, na którym  kształcą się przyszli mechanicy i ślusarze. Zaprezentowane zostały również pracownie mechatroniczne oraz pracownie pojazdów samochodowych gdzie kształcimy przyszłych techników mechatroników i techników pojazdów samochodowych. Na torze kartingowym nasi uczniowie prezentowali technikę jazdy gokartami, którymi technicznie zajmują się na zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych w naszej szkole.
W sprawnym przeprowadzeniu dnia otwartego wsparli nas uczniowie  oraz  samorząd szkolny, który rozdawał ulotki z ofertą kształcenia oraz oprowadzał grupy uczniów po całym kompleksie szkolnym.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia nas odwiedzili.
Stanisław Rudziński

Zobacz więcej zdjęć i filmów z Dnia Otwartego w albumie MECHANIAKA

Zobacz różne zdjęcia z życia szkoły w albumie Flickr

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.