Astronomiczna projekcja

Uczniowie klasy II technikum hotelarskiego wzięli udział w astronomicznej projekcji przeprowadzonej na żywo przez astronoma w Olsztyńskim Planetarium. W trakcie spotkania “Ruchy Ziemi i ich następstwa” podziwiali wygląd  i ruch sfery niebieskiej oglądanej z Olsztyna. Obserwowali dzienną wędrówkę Słońca nad horyzontem i zmiany długości dnia w poszczególnych porach roku.
Uczniowie zobaczyli jak wygląda niebo widoczne z różnych miejsc na Ziemi.  Wiele zjawisk łatwo zrozumiemy, gdy dzięki Planetarium zobaczymy jak wygląda nasz Układ Słoneczny z zewnątrz i to z pozornym, rocznym ruchem Słońca na tle gwiazdozbiorów zodiakalnych.
Sylwia Jarzębowicz- Sudujko
________________________________________________________________
Olsztyńskie  Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne serdecznie zaprasza młodzież i dorosłych na cykl odczytów .  Odczyty  odbywają się od października do końca kwietnia w   piątki o godzinie 17:00   w Planetarium. Muzyka pod gwiazdami w   piątki o godzinie 18:00, również w sali projekcyjnej.  Terminarz odczytów jest dostępny na stronie Planetarium    planetarium.olsztyn.pl