Do Internetu jeden krok

Pomoc społeczeństwu to dewiza grupy harcerzy z naszej szkoły. Komenda Hufca ZHP wraz z Polską Cyfrową Równych Szans zorganizowała szkolenie polegające na nauce młodych ludzi –„ Latarników” jak pomóc w obsłudze komputera osobom starszym. Celem szkolenie było szerzenie cyfryzacji wśród społeczeństwa. Szkolenie odbywało się w ciągu 2 dni. Paweł Wołoch, Martin Wasylik(II TI), Patrycja Kopańko,  Katarzyna Ostrowska, Izabela Matysiuk, Piotr Czerwiński(I TI) ukończyli szkolenie zdobywając uprawnienia do organizacji szkoleń komputerowych dla osób starszych oraz miano Latarnika, czyli osoby, która oświetla drogę do łatwiejszego życia jakie niesie ze sobą Internet. Liczymy, że harcerze z naszej szkoły będą sukcesywnie prowadzić swoją działalność, aby ułatwić życie osobie w każdym wieku.

Z harcerskim pozdrowieniem
Czuwaj!