Wszechświat w Olsztyńskim Planetarium

Olsztyńskie Planetarium

7 października uczniowie klasy I technikum informatycznego wzięli udział w seansie astronomicznym „ Nasz Wszechświat” – From the earth to the universe. Była to kosmiczna podróż , w trakcie której odwiedziliśmy obiekty Układu Słonecznego, obszary narodzin i śmierci gwiazd aż po krańce Drogi Mlecznej i przestrzenie międzygalaktyczne. Częścią projekcji są obrazy rejestrowane przez największe współczesne teleskopy. Startując z Ziemi, poznajemy ekstremalne warunki panujące na planetach naszego układu, mijamy kolejne gwiazdy i galaktyki by w końcu ogarnąć Wszechświat w największej skali.
Dzięki tej wizycie nasi uczniowie mieli okazję w ciekawy sposób poznać i zrozumieć zagadnienia z zakresu współczesnej astronomii.
W Planetarium odbywają się nie tylko projekcje dydaktyczne, ale również odczyty wygłaszane przez specjalistów z całej Polski.
Terminarz odczytów jest dostępny na stronie Planetarium

Wirtualne lekcje w Planetarium są stałym elementem edukacji geograficznej z zakresu astronomii.

S. Jarzębowicz-Sudujko