Uczniowie bartoszyckiego „Mechaniaka” zdobyli uprawnienia elektryczne

W dniu 13 maja 2023 r. do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach przybyła państwowa komisja Urzędu Regulacji Energetyki przy Stowarzyszeniu Elektryków Polskich w Olsztynie w celu przeprowadzenia egzaminu, którego zdanie uprawnia do pracy zawodowej z urządzeniami i instalacjami elektrycznymi w zakresie napięć do 1000 woltów.
Od kilku lat mechatronicy z naszej szkoły uczestniczą w szkoleniach przygotowujących do tego egzaminu. Organizatorem tych szkoleń jest Zbigniew Murawski, a prowadzącymi specjaliści ze Stowarzyszenia Elektryków Polskich. W tym roku koordynatorem merytorycznym całego przedsięwzięcia był inż. Sylwester Rączkiewicz. W wyniku przeprowadzonego egzaminu cała grupa – 20 uczniów (z  klasy 4 TMTp oraz tegorocznych absolwentów – 4 TMTg)   – uzyskała Świadectwo Kwalifikacyjne.
Ze Stowarzyszeniem Elektryków Polskich nasza szkoła współpracuje – w zakresie szkoleń, egzaminów, konkursów, wystaw – już od 2006 r. Uroczystym akcentem, będącym świadectwem tej współpracy, było wręczenie naszej szkole statuetki SEP na uroczystej gali z okazji 70-lecia Oddziału Olsztyńskiego SEP w 2016 r. W tym roku to my wręczyliśmy podziękowania i statuetki naszego Zespołu przedstawicielom Oddziału Olsztyńskiego oraz Koła SEP w Olsztynie.  Dumni jesteśmy z tej współpracy i dumni jesteśmy z naszych uczniów.

Zbigniew Murawski