Przyjmijcie życzenia z ust naszych płynące,
bo są one zawsze ciepłe i gorące.
W dniu Waszego święta pięknie się kłaniamy
serdeczne życzenia wszystkim Nauczycielom i Pracownikom szkoły z głębi serc składamy:
byście zdrowi byli, aby uśmiech zawsze na Waszych twarzach gościł,
aby takich wychowanków jak my każdy Wam zazdrościł
– te oto życzenia usłyszeli w piątek Goście zgromadzeni w auli szkolnej na uroczystym apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
A kim jest nauczyciel? Odpowiedź zawarliśmy w kilku cytatach… Nauczyciel to doradca, idol, często przyjaciel. Nauczyciel to przewodnik i lider, sternik łodzi. Jednakże energia, która tę łódź napędza, musi pochodzić od uczących się. Świat byłby lepszym miejscem, gdyby medale przyznawano wspaniałym nauczycielom.
Pan Dyrektor Jerzy Dziemiańczyk przypomniał wszystkim o 250. rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej. W swoim przemówieniu podziękował wszystkim Nauczycielom i Pracownikom szkoły za ich codzienną pracę oraz wręczył nagrody Dyrektora szkoły.
W krótkim programie artystycznym byliśmy z kamerą w jednej z najbardziej renomowanych szkół powiatu bartoszyckiego – Mechaniaku. Nasi reporterzy zobaczyli i usłyszeli kilka chwil z życia ucznia, jego rozterki związane nie tylko z nauką, ale i szukaniem tej jedynej szkolnej miłości.
Dziękujemy wszystkim Gościom za obecność, za miłe słowo, za trud i poświęcenie wykazywane każdego dnia.
Samorząd Uczniowski