#Czytamy z Sercem, #Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Nasza szkoła po raz trzeci włączyła się do ogólnopolskiej akcji #Czytamy z Sercem i #Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Głośne czytanie stymuluje nasz mózg, powiększa zasób słów, rozluźnia mięśnie, dotlenia i poprawia krążenie, a to pięknie nawiązuje do tytułu akcji.
Na początku spotkania Emilia z 1 th, Oliwia z I ti oraz Karolina z 2 tmt przedstawiły scenkę  pt. Dialog od serca, w której wcieliły się w rolę narratora, lekarza i pacjentki. Były to rozważania o cielesnych i duchowych wartościach serca, w oparciu o fragmenty poezji i prozy związanej z tą tematyką.  Następnie głos zabrała pani Magdalena Dmitruk, z Powiatowej Stacji sanitarno-Epidemiologicznej w Bartoszycach, która podzieliła się z młodzieżą szeroką wiedzą na temat szkodliwości napojów energetycznych. Pani Grażyna Komorkiewicz, nasza nieoceniona pielęgniarka szkolna, wygłosiła pogadankę na temat ciśnienia tętniczego, pokazała różne aparaty do mierzenia ciśnienia, a nawet zmierzyła je chętnym osobom.
W spotkaniach uczestniczyli uczniowie klas 1ti, 2tmt, 2th, 1tmt i 4tps z nauczycielami, Elżbietą Klimus i Iwoną Pieniak. Dbajmy o nasze serca, każdy ma je tylko jedno, na całe piękne życie❤💓💛💚💙💜 Zachęcam do wypożyczania książek o tematyce serca i do obejrzenia spotkania autorskiego z Adrianą Szklarz (fb biblioteki), która napisała książkę pt. : ”Kobieta z męskim sercem”.
Dziękujemy serdecznie wszystkim za udział w Czytaniu z Sercem.