BohaterON 2023 w naszej szkole

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim projekcie BohaterON – mającym na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.
Projekt był realizowany na zajęciach historii. Przeprowadzone zostały  lekcje na podstawie udostępnionych przez organizatora materiałów. Uczniowie obejrzeli też pięć krótkich filmów animowanych: Bohaterowie z ruin, czyli historie warszawskich Robinsonów, opisujące losy Czesława Lubaszki, Gabriela Cybulskiego, Danuty Gałkowej, Jana Pęczkowskiego i Mariana Uramowskiego, którzy po upadku Powstania Warszawskiego ukrywali się w ruinach Warszawy.
Nasza młodzież wysyłała życzenia w postaci wpisów na www.wpis.dumnizpowstancow.pl. Każdy tekst to znacznik na mapie Polski symbolizujący dowód uznania, pamięci i dumy z Powstańców Warszawskich oraz młodych ludzi pamiętających i dumnych z historii narodu polskiego.
Portal zastąpił tradycyjną wysyłkę kartek, listów i laurek, w której braliśmy udział w latach poprzednich.
Dziękuję za udział w tym projekcie. Lilla Szewczyk