Projekt społeczny “Aktivo”

Uczniowie klasy 3 Ti i 3 TMT w ramach Olimpiady “Zwolnieni z teorii” realizują projekt społeczny “Aktivo”. Członkami zespołu są:
Jakub Gołtwienko, Nadia Zawadzka, Wiktoria Stanosz, Aleks Mikuś, Szymon Możejko, Adrian Januszko oraz Szymon Hyczkowski.
W ramach projektu, zespół  przeprowadził warsztaty w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bisztynku, z klasami 7-8. Uczniowie dowiedzieli się jaki wpływ ma na ich zdrowie ruch i aktywność fizyczna. Pokazaliśmy im, że oprócz przykrego obowiązku, na lekcji wf może być również coś fajnego. Nie były to tylko teoretyczne zajęcia, więc w sposób praktyczny uczniowie będą mogli stwierdzić jaki rodzaj sportu jest dla nich odpowiedni.
Na warsztatach (i po za nimi) będziemy promować nadchodzący wkrótce turniej siatkówki, w którym zespoły będą walczyć o nagrody pieniężne. Pieniądze te będą przeznaczone na zakup nowego sprzętu sportowego do szkół reprezentantów.
W ten sposób chcemy pokazać, że warto uprawiać sport a następnie wesprzemy graczy, aby ich zapał mógł być kontynuowany.