22 – 26 listopada – Dni Honorowego Krwiodawstwa i Akademia HDK

24 listopada 2023r. w Klubie Garnizonowym w Bartoszycach odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dni Honorowych Dawców Krwi.
Obchodzone w dniach 22 – 26 listopada Dni Honorowego Krwiodawstwa to święto wszystkich dawców krwi, ale także wszystkich zaangażowanych w procesy leczenia krwią. Ustanowił je w 1973 roku Polski Czerwony Krzyż, doceniając w ten sposób zasługi honorowych dawców.
Całą uroczystość rozpoczął odśpiewaniem Hymnu PCK stworzony z tej okazji, zespół w składzie: Gabriela Wanat – klasa II TH, Karolina Dedo – klasa II TMt, Kamil Błażejewski – klasa III TI i Szymon Szostko – również z klasy III TI.
Natomiast uczennice Nikola Czajkowska i Julia Zaj z klasy II TH pomagały w organizacji i obsłudze w.w. imprezy.
Podczas uroczystości wręczono wiele odznaczeń, przyznanych m. in. za honorowe krwiodawstwo oraz działalność i zasługi na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża.
Odznakę Honorową II stopnia, przyznaną przez Kapitułę Odznaki Honorowej Polskiego Czerwonego Krzyża, otrzymała też Pani Mariola Maciejewska – opiekun Szkolnego Koła PCK w ZSP nr 1 za wieloletnie prowadzenie tej organizacji w szkole i podejmowane w ramach Koła działania.
M. Maciejewska