PRZEDŚWIĄTECZNA DZIAŁALNOŚĆ SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIATU „PROMIENIŚCI”

Grudzień to szczególny miesiąc, w którym Szkolny Klub Wolontariatu „Promieniści” zbiera siły i przechodzi do działania. Przeprowadziliśmy miedzy innymi: zbiórkę pieniędzy na zakup słodyczy dla polskiej szkoły w Starych Trokach na Litwie, w ramach akcji „Świąteczna pomoc Polakom na Kresach w Starych Trokach”, której organizatorem był  Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie.  Do zbiórki przyłączyli się Rodzice. Podziękowania kieruję do Pani Bożeny Tatol oraz Pani Anny Stankowskiej. Dziękuję również dyrektorom i nauczycielom: Pani Iwonie Grygorowicz, Pani Dagmarze Tołodzieckiej, Pani Ewie Chmielak, Pani Izabeli Segiedzie, Pani Iwonie Pieniak oraz Panu Maciejowi Purłanowi.
Kolejną akcją była Loteria Mikołajkowa, na którą wolontariusze samodzielnie przygotowali domowe wypieki. Poza słodyczami można było wygrać „dzień bez pytania” oraz fanty, za które dziękuję Paniom Dyrektor Izie Segiedzie oraz Alicji Czerniak. Dziękuję również Rodzicom: Pani Małgorzacie Michalec oraz Pani Agnieszce Kołaczko. Dziękuję wolontariuszom, którzy zorganizowali loterię: Darii Maszaro, Natalii Śnieżko, Michalinie Bielickiej, Grzegorzowi Olszanickiemu, Szymonowi Możejce, Szymonowi Hyczkowskiemu.
Pieniądze zebrane podczas loterii przeznaczyliśmy na zakup słodyczy dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kinkajmach w ramach corocznej akcji „Młodzież – dzieciom”. Paczki zostały wręczone 20 grudnia. W rolę Mikołaja wcielił się Janek Ploch, któremu towarzyszyły śnieżynki: Natalia Śnieżko oraz Daria Maszaro. Za pomoc w organizacji przedsięwzięcia dziękujemy Panu Maciejowi Purłanowi.
Tradycyjną akcją grudniową są również odwiedziny pensjonariuszy w bartoszyckim Domu Pomocy Społecznej, którym wolontariusze złożyli życzenia świąteczne oraz wręczyli przygotowane przez nich kartki. Za przygotowanie kart dziękuję : Grzegorzowi Olszanickiemu, Darii Maszaro oraz jej siostrze Kasi Maszaro, Filipowi Grygorowiczowi, Michałowi Wolińskiemu, Michalinie Bielickiej.
Miłą niespodzianką były podziękowania, które otrzymaliśmy za przeprowadzoną zbiórkę na rzecz Fundacji Z Serca Dla Serca.
Podsumowaniem było spotkanie wolontariuszy, na którym podziękowałam za aktywną pracę w pierwszym semestrze.
Elżbieta Klimus