1 marca – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

„Obława! Obława! Na młode wilki obława!
Te dzikie zapalczywe
W gęstym lesie wychowane!
Krąg śniegu wydeptany! W tym kręgu plama krwawa!”
Jacek Kaczmarczyk,  fragment refrenu piosenki „Obława”

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny włączyli się w obchody Narodowego Dnia Pamięci  „Żołnierzy Wyklętych”.  Święto zostało ustanowione przez Sejm RP w 2011 w celu upamiętnienia tych, którzy z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Uczniowie klas pierwszych pod kierunkiem pani Aliny Mikołajczyk przygotowali prace plastyczne  na temat losu niezłomnych żołnierzy. Wystawę prac można obejrzeć na pierwszym piętrze koło sekretariatu.
             Na lekcjach historii  młodzież dowiedziała się o trudnej historii żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy mając świadomość, że okupacja niemiecka zastąpiona została rosyjską, stanęli w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego walcząc o prawo do życia w wolnej i suwerennej ojczyźnie. Niektóre klasy obejrzały film o rotmistrzu kawalerii Wojska Polskiego, żołnierzu Armii Krajowej oraz więźniu Auschwitz – Witoldzie Pileckim (1901- 1948 ). Bohater skazany został przez sąd wojskowy na karę śmierci, którą wykonano 25 maja 1948 roku. A ciało potajemnie pogrzebano prawdopodobnie na tzw. „Łączce” dziś kwatera „Ł” Cmentarza Powązkowskiego.
Dziękujemy wszystkim uczniom za przygotowanie  prac plastycznych.
Alina Mikołajczyk i Lilla Szewczyk