Internat na start!

2 września 2024 rozpoczęliśmy w naszym internacie nowy rok szkolny. Uczniowie wrócili po wakacyjnej przerwie, wypoczęci i gotowi do pracy. Otoczyliśmy opieką wszystkich mieszkańców a w szczególności uczniów klas pierwszych. W ramach integracji organizujemy zajęcia, których celem jest poznawanie i nawiązywanie pozytywnych relacji, współdziałanie oraz budowanie poczucia bezpieczeństwa i wzajemnego zaufania.
W pierwszym tygodniu września wychowankowie spotykali się na świetlicy, grali w gry planszowe i w tenisa stołowego. Fani piłki nożnej wychodzili na boisko, by grać w piłkę a wieczorami oglądali mecze w telewizji. Tak jak w roku ubiegłym młodzież chętnie uczestniczyła w grze terenowej „podchody”. Znowu było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Chodząc po lesie wzdłuż rzeki Łyny zauważyliśmy sporo pozostawionych śmieci, mamy więc plan działania na następny tydzień.
Wychowankowie uczestniczyli także w koncercie Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, z okazji 30-lecia powstania 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej, który odbył się 5 września na nowym placu Bohaterów Westerplatte . Tam też podziwiali bojowe wozy piechoty Wojska Polskiego.
Na ten nowy rok szkolny życzymy wszystkim uczniom sukcesów w nauce i dobrych ocen. Życzymy też życzliwej atmosfery i dobrego samopoczucia w naszym Internacie – mamy nadzieję, że będzie on dla Was drugim domem!                                                                  Barbara Nowodzielska