Mechaniak przeciwko przemocy

Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym do zadań Ministra Rodziny i Polityki Społecznej należy podnoszenie poziomu wiedzy i świadomości społecznej w zakresie przyczyn i skutków przemocy domowej oraz zmiany postrzegania przez społeczeństwo problemu przemocy poprzez prowadzenie ogólnopolskich kampanii społecznych.
    Tym razem Kampania zakłada działania w związku z zagrożeniami w obszarze przeciwdziałania przemocy domowej, szkolnej wynikającymi z obecnie występujących czynników między innymi dotyczących, niepokojów społecznych wywołanych wojną w Ukrainie, konfliktami w rodzinach, nieporozumieniami między uczniami szkół, grup rówieśniczych itd.
   Główne motto kampanii ,,STOP PRZEMOCY”, to hasło motywujące osoby doznające przemocy  domowej, szkolnej do podejmowania działań, do reagowania na krzywdę innych, do mówienia o swoich problemach.
   Z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciwko Przemocy Liceum  Ogólnokształcące im.

1. Żeromskiego w Bartoszycach zorganizowała “Niebieski Marsz Przeciwko Przemocy”, który odbył się dnia października 2024 r. o godz. 11:00 wymarszem spod Liceum im. St. Żeromskiego.

Dołączyć mógł każdy, bo im więcej i częściej będziemy zwracali uwagę na ten temat, tym mniej cierpienia będzie wokół. Hasłami przewodnimi były :
   – „Przemoc niszczy i każda przemoc boli”,
   – „Stop przemocy”,
   – „Młodzież przeciwko przemocy”.
Reaguj, ale też NIE bój się prosić o pomoc jeśli doświadczasz jakiejkolwiek formy przemocy fizycznej, psychicznej, ekonomicznej.
Naszą szkołę reprezentowali członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu ”Promieniści”.
Dziękujemy pani Alinie Mikołajczyk i uczniom z klasy 4TI Wiktorii Stanosz, Mateuszowi Doboszowi, Jakubowi Gołtwienko, Mateuszowi Jachowiczowi i Michałowi Wolińskiemu  za przygotowanie transparentów.
Izabela Segieda
Elżbieta Klimus