Warsztaty turystyczne w BCIT

We wrześniu i październiku uczniowie klas 2 i 5 technikum hotelarskiego wzięli udział w warsztatach z zakresu turystyki regionalnej z wykorzystanie źródeł informacji i materiałów promocyjnych dostępnych w Bartoszyckim Centrum Informacji Turystycznej. Uczniowie zwiedzili Bramę Lidzbarską, zapoznali się z jej historią oraz rolą jaką pełni obecnie. Dużą atrakcją jest mechanizm zegara z 1921 roku, który waży prawie pół tony i znajduje się na czwartej kondygnacji. Warsztaty poprzedzone wykładem o zabytkach Bartoszyc i pokazem dawnych fotografii miasta wzbudziły ogromne zainteresowanie uczniów.

Dziękujemy p. Justynie Niksa za ciekawą opowieść o jednym z najcenniejszych zabytków naszego miasta.

To była ciekawa lekcja geografii i historii.

S.Jarzębowicz-Sudujko