Body Worlds Vital – najpopularniejsza wystawa świata

1. lutego 2024r. uczniowie naszej szkoły, głównie z klas IV TI i II TH odwiedzili najliczniej odwiedzaną wystawę świata autorstwa słynnego anatoma wynalazcy plastynacji dr. Gunthera von Hagensa.

Wystawa zachwyca już od ponad ćwierć wieku wzbudzając ogromne emocje i zainteresowanie wszędzie tam, gdzie się pojawia. Jest też na pewno doskonałą praktyczną lekcją biologii.
Uczestnicy wycieczki mieli możliwość zajrzeć do wnętrza prawdziwego ciała, zobaczyć na własne oczy, w jaki sposób wpływają na nas złe nawyki i jak może nas chronić zdrowy styl życia.
Wystawa Body Worlds była kluczowym punktem programu, ale nie ostatnim. Tego dnia mieliśmy również okazję odwiedzić Oddział Sztuki Dawnej Muzeum Narodowego w Gdańsku, które mieści się w gmachu klasztoru pofranciszkańskiego, a w swoich zbiorach ma m.in. arcydzieło sztuki średniowiecznej tryptyk Sąd Ostateczny Hansa Memlinga.
Młodzieżą opiekowali się p. Mariola Maciejewska, p. Iwona Pieniak i p. Barbara Magda.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszego wyjazdu
M. Maciejewska