CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM I MY RÓWNIEŻ

Oliwia i jej pies Łatek są nierozłączni. Tworzą idealnie zgrany duet! Psiak wiernie towarzyszy dziewczynce i jest jej najlepszym partnerem w tropieniu przestępców. Ale pewnego dnia Łatek traci siłę do zabawy i z czasem czuje się coraz gorzej… Gdy ukochany piesek odchodzi na zawsze, Oliwia bardzo cierpi. Czy znajdzie się sposób, by dziewczynka odzyskała radość?

Odpowiedź na to pytanie mogli uzyskać milusińscy z klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 8 z Ukraińskim Językiem Nauczania w Bartoszycach, którzy gościli w bibliotece szkolnej. W środę, 07.06.2023 r., w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom oraz NPRC 2.0, pierwszoklasiści  wraz ze swoją wychowawczynią, Panią Anną Dąbrowną, uczestniczyli w zajęciach związanych z promowaniem czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Maluchy z zainteresowaniem wysłuchały historii Oliwki i jej pieska, odpowiadały na pytania dotyczące książeczki, wykonały przygotowane zadania, a przede wszystkim dobrze się bawiły. Biblioteka w naszej szkole jest przestrzenią przyjazną dla każdego ucznia – i dużego i małego, dlatego uczniowie z „Ósemki” z zainteresowaniem zaglądali we wszystkie zakamarki czytelni i biblioteki oraz odpoczęli po ciężkiej pracy na pufach.
Dziękujemy bardzo za wizytę dzieciakom. Ciekawość świata i spotkanie z literaturą dało im sporą dawkę pozytywnej energii.

Iwona Pieniak