Dzień Międzykulturowy na Wydziale Humanistycznym UWM

Uczniowie naszej szkoły, już po raz kolejny, zawitali w progi Wydziału Humanistycznego UWM w Olsztynie. Tym razem uczestniczyli w pierwszym Dniu Międzykulturowym, mającym miejsce 10 marca br. Wspólne przedsięwzięcie studentów we współpracy z kołami naukowymi i kadrą miało na celu popularyzację wiedzy na temat innych kultur, nawoływanie do dialogu międzykulturowego, pokonywania barier komunikacyjnych, a także aktywizację studentów. Dzień Międzykulturowy wpisuje się również w działania promocyjne, a także obchody 45-lecia Wydziału Humanistycznego. Program wydarzenia przedstawiał się bogato. Uczniowie uczestniczyli w uroczystym otwarciu Dnia Międzykulturowego, połączonym z programem artystycznym (prezentacja zespołów muzycznych, kabaret oraz prezentacja tańca orientalnego), a także w sesji jogi, warsztatach zumby oraz baletu w rytmie muzyki rosyjskiej. Młodzież brała też udział w Studenckiej Konferencji Naukowej, zorganizowanej w ramach Dnia Międzykulturowego. Proponowane przez organizatorów atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony naszych uczniów, a także spotkały z pełną aprobatą.

Elżbieta Klimus