KOLEJNI ELEKTRYCY Z NASZEJ SZKOŁY

Od września do końca marca w roku szkolnym 2023/ 2024 uczniowie z klasy IV Technikum Mechatronicznego przygotowywali się do egzaminu państwowego sprawdzającego umiejętności z zakresu prac z instalacjami i urządzeniami elektrycznymi.
Zajęcia przygotowujące do egzaminu prowadził nauczyciel naszej szkoły mgr inż. Zbigniew Murawski, który jest członkiem Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Zajęcia odbywały się w ramach pracowni dodatkowych umiejętności zawodowych
W dniu 18 marca odbył się egzamin zorganizowany i przeprowadzony przez Oddział Olsztyński Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Został o poprzedzony przez krótkie szkolenie powtórzeniowe, które poprowadził inż. Sylwester Rączkiewicz. Kolejna grupa uczniów z naszej szkoły mogła wykazać się swoją wiedzą i uzyskać Świadectwo Kwalifikacyjne, które uprawnia do pracy w przemyśle w zakresie (w zależności od wykazanej wiedzy) obsługi, konserwacji, eksploatacji, remontów, montażu urządzeń elektrycznych. Z dotychczasowych doświadczeń wynika, że zdecydowana większość naszych absolwentów wykorzystuje zdobyte uprawnienia w pracy zawodowej.
Serdecznie gratuluję naszym nowym elektrykom – sukcesu, ale także mądrości i ambicji -przystąpienie do egzaminu nie było obowiązkowe, to oni poświęcali swój czas na zdobycie dodatkowej wiedzy i umiejętności, to kolejna grupa (tym razem 12 uczniów), która tak pozytywnie zapisuje się w kronice naszej szkoły.
Zbigniew Murawski