Komunikat  z zawodów strzeleckich o Puchar Burmistrza zorganizowany z okazji Bartoszyckiego Tygodnia Patriotycznego

Dnia 5 maja 2024 na strzelnicy ZSP nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach, we współpracy z Urzędem Miasta, przeprowadzono  zawody strzeleckie o Puchar Burmistrza. Była to jedna z imprez zorganizowanych w naszym mieście z okazji Bartoszyckiego Tygodnia Patriotycznego.

W zawodach uczestniczyli mieszkańcy Bartoszyc i okolic, którzy rywalizowali w dwóch konkurencjach; strzelanie z pistoletu i karabinka pneumatycznego w postawie stojąc w dwóch grupach wiekowych – młodzieżowej /uczniowie / i otwartej.

Były to już drugie zawody, w których uczestnicy strzelali z nowej broni i jak się okazało nastąpiła duża poprawa w osiąganych wynikach. Największy postęp zrobili uczniowie, osiągając trzy najlepsze wyniki. Najwięcej punktów zdobyła Oliwia Szumska z ZSP nr 1 /98 pkt/ przed kolegą ze szkoły- Kacprem Tomasikiem /92 pkt /  i Mają Słowikowską z LO /88 pkt/. W grupie otwartej najlepszym był Arkadiusz Zadrożyński /86 pkt/ przed Izabelą Szumską / 75 pkt/ i Aleksandrą Pawlik /71 pkt/.

Tabela wyników:

Puchar Burmistrza dla najlepszego zawodnika odebrała Oliwia Szumska. Zawodnicy za miejsca I-III w poszczególnych grupach otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy ufundowane przez UM w Bartoszycach.