Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

1 marca w całym kraju obchodzimy
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Z tej okazji na cmentarzu komunalnym przy ulicy Kętrzyńskiej odbył się uroczysty apel upamiętniający ludzi niezłomnych. Tych, którzy pomimo zakończenia II wojny światowej, należąc do antykomunistycznego podziemia, walczyli o suwerenną i niepodległą Polskę.
By oddać cześć  bohaterom w apelu udział wzięli żołnierze 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej, władze samorządowe, poczty sztandarowe, harcerze, uczniowie, przedszkolaki i mieszkańcy. Naszą szkołę reprezentowała klasa 1TPS  z OPW z wychowawcą p.  Ryszardem Wojsem.

Podczas uroczystości odczytano Apel Pamięci, a kompania reprezentacyjna 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej oddała salwę honorową. Pod krzyżem AK złożone zostały wieńce oraz znicze.