„Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”

Mając w pamięci słowa ks. Jana Twardowskiego „Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”, członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu „Promieniści” po raz kolejny włączyli się w akcję „Szkoła pamięta”. Celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodego pokolenia na potrzebę pielęgnowania pamięci o polskich bohaterach, szczególnie tych związanych z historią danego miejsca i regionu. 27 października br. członkowie Klubu odwiedzili i uporządkowali zapomniane groby na cmentarzu przy ulicy Kętrzyńskiej w Bartoszycach. Na znak pamięci młodzież zapaliła znicze.
Był to czas zadumy i refleksji nad przemijaniem, ale też nad istotą pamięci o tych, którzy odeszli. „Promieniści” po raz kolejny dowiedli, że zawsze gotowi są do działania i chociaż towarzyszyła im typowo listopadowa pogoda, to jednak ich entuzjazm wygrał z aurą. Wolontariusze działając bezinteresownie, wkładają serce w każde przedsięwzięcie. Szczególne podziękowania kieruję do:
Grzegorza Olszanickiego
Filipa Grygorowicza