OBCHODY 30-LECIA 20. BARTOSZYCKIEJ BRYGADY ZMECHANIZOWANEJ

W piątek 6 września 2024 r., podczas trzeciego dnia obchodów z okazji jubileuszu 30-lecia Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej, odbyła się uroczysta zbiórka pododdziałów 20. Brygady Zmechanizowanej na placu Bohaterów Westerplatte w Bartoszycach. Naszą Szkołę reprezentowali kadeci drugiej klasy TPS (Oddział Przygotowania Wojskowego) wraz z pocztem sztandarowym w składzie: chorąży – kadet Przemysław Osiński, asysta – kadet Michał Drews, asysta – kadet Aron Demidenko wraz z wychowawcą klasy por. rez. Ryszardem Wojsem oraz opiekunem p. Elżbietą Klimus.
Pododdziały wmaszerowały na plac, a następnie złożono meldunek dowódcy brygady gen. bryg. Tomaszowi Biedziakowi. Wojskowy ceremoniał obserwowało kilkaset osób, w tym młodzież naszej Szkoły z nauczycielami.
Podczas uroczystości nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć najnowszy sprzęt, jakim dysponuje 20. BBZ, tj. czołgi K-2, armatohaubice KRAB oraz K-9, armaty przeciwlotnicze, specjalne wozy bojowe oraz broń dalekiego i krótkiego zasięgu.
Bardzo ważnym elementem wszystkich uroczystości wojskowych, również tym razem, była defilada pododdziałów 20. BBZ, która zakończyła obchody 30-lecia powstania 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej.
Elżbieta Klimus
Ryszard Wojs