Rada Dyrektorów ds. Kształcenia Zawodowego przy Warmińsko-Mazurskim Kuratorze Oświaty

Rada Dyrektorów ds. Kształcenia Zawodowego
przy Warmińsko-Mazurskim Kuratorze Oświaty

12 września br. w sali konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbyło się pierwsze spotkanie nowej Rady Dyrektorów ds. Kształcenia Zawodowego przy Warmińsko-Mazurskim Kuratorze Oświaty. Z Powiatu Bartoszyckiego powołanie do  Rady Dyrektorów otrzymał dyrektor ZSP nr 1 im. Kresowiaków mgr inż. Jerzy Dziemiańczyk.

Zadaniem Rady jest współpraca szkół branżowych i techników z pracodawcami. W spotkaniu uczestniczyła Senator Rzeczypospolitej Polskiej XI kadencji Ewa Monika Kaliszuk, członek Senackiej Komisji Edukacji, która przedstawiła dyrektorom szkół branżowych założenia i warunki przystąpienia do Klastra branży przemysłowej. Udział w przedsięwzięciu daje możliwości rozwoju infrastruktury szkolnictwa zawodowego oraz ustawicznego poprzez wyposażenie w najnowszy sprzęt warsztatów i pracowni, umożliwiając także kształcenie zgodne z aktualnymi trendami branżowymi, z uwzględnieniem zgłaszanego przez przedsiębiorców zapotrzebowania na pracowników, a także szkolenia dla kadry pedagogicznej.

powolanie