Sukces w konkursie Młoda Krew 2023

W XX Edycji Turnieju Szkół Ponadpodstawowych i Uczelni Wyższych „Młoda Krew Ratuje Życie” nasza szkoła zajęła II miejsce w województwie.
Dyplom i statuetkę wręczyła 21 lutego 2024 r. Dyrektorowi ZSP nr 1 Panu Jerzemu Dziemiańczykowi Pani Dorota d’Aystetten – Dyrektor Okręgowy Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Okręgowego.
Mimo szybkiego rozwoju medycyny do dnia dzisiejszego nie wynaleziono preparatu
o właściwościach biologicznych identycznych z ludzką krwią. Jest więc ona nadal lekiem niezastąpionym, który można pozyskać tylko i wyłącznie od drugiego człowieka, dlatego tak ważne jest promowanie honorowego  krwiodawstwa, aby tego cennego leku nigdy nie zabrakło osobom potrzebującym.
Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w kolejnej AKCJI KRWIODAWSTWA, która odbędzie się w ZSP nr 1 20 MARCA 2024!
Życzę naszym krwiodawcom dużo zdrowia, aby mogli nadal bezinteresownie ratować ludzkie życie!
Mariola Maciejewska