“Twórcy Niepodległej. 100-lecie odzyskania Niepodległości” – wycieczka klasy 4 TI

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klasy 4 TI  w dniu 20 listopada br. udali się do Bartoszyckiego Domu Kultury, gdzie obejrzeli  wystawę – “Twórcy Niepodległej. 100-lecie odzyskania Niepodległości”. To  wystawa opracowana i przygotowana przez olsztyńską Delegaturę Instytutu Pamięci Narodowej.

Podczas wystawy uczniowie zapoznali się z postaciami wybitnych Polaków, którzy walczyli i współtworzyli odrodzoną po 123 latach niewoli Polskę: Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Jan Paderewski, Wincenty Witos, Ignacy Daszyński, Wojciech Korfanty – mimo dzielących ich wszelkich różnic ideowych, stawiali sobie za cel Polskę niepodległą. Przy czym reprezentowane przez nich obozy polityczne obierały różne drogi odzyskania wolności i w sposób odmienny sobie ową niepodległość wyobrażały.

Edyta Kondraciuk – Pieniak