Wycieczka integracyjna klas pierwszych – TI i TPS

13 września br. dwie klasy pierwsze  – Technikum Informatyczne oraz Technikum Pojazdów Samochodowych, wspólnie z wychowawcami, opiekunami oraz przedstawicielami rodziców udały się na wycieczkę integracyjną do Parku Linowego w Kamińsku
Park zlokalizowany jest w malowniczym miejscu: nad zalewem. Dla zdobycia wprawy początkujący mogą bezstresowo pokonać trzy stacje zawieszone tuż nad ziemią – jest to trasa treningowa. A później zaczynają się prawdziwe emocje – do przejścia są przeszkody o tak egzotycznych nazwach jak: ninja, siatka wąwóz, chomikarnia, deskorolka, most nepalski, dziurawy most Johny’ego, lwie obręcze, most amazoński, drabina komandos itp. Oczywiście wszyscy uczniowie przeszli najpierw instruktaż i krótkie szkolenie przeprowadzone przez instruktorów parku linowego.
Uczniowie korzystali z parku linowego, biesiadowali przy ognisku oraz grali w piłkę a tym którym było mało wrażeń i adrenaliny mogli skorzystać ze skoku wahadłowego oraz zjazdu linowego nad zalewem. Nie obeszło się tutaj od krzyków i uwalnianych emocji. A wychowawcy obu klas stanęli na wysokości zadania i wspólnie z młodzieżą skorzystali z atrakcji proponowanych przez instruktorów. Pani Edyta (park linowy), pan Mirosław (skok wahadłowy). Pan Zbyszek Kowalczyk również dzielnie reprezentował grono pedagogiczne i skorzystał ze skoku wahadłowego.
Serdeczne podziękowania składamy rodzicom naszych uczniów: p. Agnieszce Kołaczko oraz p. Edwardowi Łazurkiewiczowi, którzy zakupili prowiant na ognisko, doglądali zaplecza kuchennego wycieczki oraz wspierali opiekunów i wychowawców w opiece nad młodzieżą w trakcie trwania wspólnej zabawy.
Powrotną drogę pokonaliśmy przy dźwiękach muzyki – zmęczeni, ale za to bardzo  zadowoleni. Był to pierwszy, ale już wiemy, że nie ostatni wspólny wyjazd.

E. K. Pieniak i M. Kopytko