XVIII Mistrzostwa Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym Bartoszyce 2023r.

W ramach współpracy Szkolnego Klubu Wolontariatu „Promieniści” z Centrum Edukacji Ratownictwa Medycznego Szpital Bartoszyce członkowie wolontariatu zostali zaproszeni do udziału w Mistrzostwach Ratownictwa Medycznego w Rynie, które odbywały się w dniach 13–15 czerwca br. Do udziału zostali wytypowani uczniowie z klasy IV TMT: Kamil Błażewicz, Patryk Lizak, Hubert Staszkiewicz, Kamil Ślęzak. Uczniowie brali udział w zawodach jako pozoranci. Dzięki temu uczniowie mieli okazję zapoznać się z odpowiedzialną  pracą ratowników medycznych, poznać procedury postępowania w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. Zawody składały się z dwóch części: nocnej i dziennej. Uczestniczyło w nich 27 zespołów z całej Polski. Składam podziękowania panu Danielowi Rożko, koordynatorowi mistrzostw, za zaproszenie SKW do udziału w tym wydarzeniu.

Elżbieta Klimus