Zebranie organizacyjne Szkolnego Koła PCK

27 października odbyło się pierwsze w tym roku zebranie Szkolnego Koła PCK. Miało charakter organizacyjny. Wybrano zarząd koła w składzie Agnieszka Ferdycz z klasy II TH – przewodnicząca, Ewa Graczykowska (II TH) – zastępca, Małgorzata Tomaszewicz – skarbnik (II TH) oraz ustalono priorytety na rok szk. 2017/2018. W planach m.in. udział w zbiórkach i kwestach, promocja honorowego krwiodawstwa i pierwszej pomocy przedmedycznej, współpraca placówkami edukacyjnymi Powiatu Bartoszyckiego, edukacja prozdrowotna. Do koła należy obecnie 18 osób, które chcą aktywnie działać na rzecz szkoły i społeczności lokalnej.

Należy wspomnieć, że Polski Czerwony Krzyż (PCK) to najstarsza polska organizacja humanitarna (powstała w roku 1919) będąca członkiem Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.

Podstawowe zasady Polskiego Czerwonego Krzyża to: humanitaryzm, neutralność, dobrowolność, jedność i powszechność.

Już 28 listopada zapraszamy na szkolną zbiórkę krwi! (sala 17/10).

M. Maciejewska